سرمایشی و گرمایشی

علت گرم نشدن آب پکیج

خریدار پکیج دیواری
خریدار پکیج دیواری

علت گرم نشدن آب پکیج

امروزه می توان به وفور مشاهده نمود که پکیج ها در میان تجهیزات گرمایشی به خوبی توانسته اند جای خود را باز نمایند آری دیگر مانند گذشته خبری از نفت و گاز نیست استفاده از سوخت پاک صرفه جویی در انرژی , اشغال فضای کم , تعمیر آسان , مقرون به صرفه بودن و….. همگی از مزایا و ویژگی های پکیج ها می باشد اما این تجهیزات برای عملکرد صحیح نیاز به مراقبت هستند و یا پس از مدتی از استفاده ممکن است مانند هر وسیله ای با مشکلاتی رو به رو شود از جمله مهم ترین مشکلی که ممکن است برای این وسیله به وجود آید گرم نشدن آب آن باشد در این صورت مهم ترین علت گرم نشدن آب پکیج چیست ؟ رادیاتور پکیج آریو خریدار تخصصی شوفاژ رادیاتور شماست . همراه ما باشید با  :

  • مهم ترین علت گرم نشدن آب پکیج
  • هواگیری آب گرم مصرفی پکیج

خریدار پکیج رادیاتور کارکرده و در حد نو

مهمترین علت گرم نشدن آب  پکیج

معیوب بودن فلورسویچ :

فلور سویچ قطعه بوده که برای تشخیص باز و بسته کردن آب مصرفی کاربرد دارد از رایجترین علت گرم نشدن آب پکیج می توان به خرابی این قطعه اشاره نمود اما چگونه بفهمیم که عیب از این قطعه است ؟ سیم ها را اتصال کوتاه نموده در صورت روشن شدن پکیج یعنی این قطعه خراب است .

معیوب بودن شیر سه طرفه موتوری :

در پکیج های دو مبدل نه یک مبدل از شیر سه طرفه استفاده می شود در صورتی که شیر سه طرفه خراب باشد و به درستی عمل باز و بسته شدن صورت نگیرد حتی اگر مشعل روشن شود عدم وارد شدن آب گرم به مشعل ثانویه موجب می شود تا پکیج نتواند آب گرم مصرفی را تأمین نماید .

معیوب بودن سوپاپ بای پاس :

هنگامی که مسیر گرمایشی با فشار مواجه شده و یا مسدود می شود وجود سوپاپ بای باعث می شود که مسیر رفت و برگشت به هم متصل شده و گردش با سهولت همراه شود زمانی که این قطعه حالت خود را از دست داده و باز بماند چرخش مقداری از آب در مسیر سوپاپ موجب شده که آب دمای گرم نداشته باشد در این صورت باید سوپاپ بای پاس را باز و اقدام به تمیز نمودن لوله کنید .

معبوب بودن برد :

یکی دیگر از دلایل و مهم ترین علت گرم نشدن آب پکیج بوتان خرابی برد است ازجمله عوامل خرابی این قطعه گذشت زمان , استفاده زیاد , گرد و غبار نشستن روی پکیج , ایجاد رسوب و خرابی و نشست آب در پکیج می باشد در صورتی که می خواهید پکیج را روشن کنید اما متوجه می شوید این دستگاه روشن نمی شود باید مشکل را در برد الکترونیکی جست و جو کنید این مشکل گاهی با روشن شدن چراغ قرمز پکیج همراه است .

سایر دلایل سرد بودن آب پکیج

  • خربا شدن سنسور دما
  • مسیر لوله کشی طولانی باشد
  • کوپل بودن یا تداخل آب گرم و سرد
  • دبی آب سرد ورودی بالا باشد
  • دمای شعله کم باشد

هواگیری آب گرم مصرفی پکیج

هنگام شروع سرما برای روشن شدن پکیج اقدام به هواگیری آن می کنند در ابتدا باید گفت پکیج های ایران رادیاتور , گلدیران و بوتان یکسان هستند هواگیری نیز به مفهوم خروج هوای اضافی در دستگاه است .در ابتدا پکیج را خاموش و پس از چند دقیقه توسط راه پیچ هواگیری که بر روی رادیانور قرار گرفته هر کدام را هواگیری کنید سپس فشار پکیج را توسط شیر پر کن بین 1 الی 1.5 بار تنظیم نموده و پکیج را استارت کنید .

خریدار شوفاژ رادیاتور در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *