سرمایشی و گرمایشی

علت سوراخ شدن رادیاتور

علت سوراخ شدن رادیاتور
علت سوراخ شدن رادیاتور

علت سوراخ شدن شوفاژ

امروزه یکی از متداول ترین و رایج ترین سیستم گرمایشی شوفاژ یا همان رادیاتور بوده که در فصول سرد و هوای سرد زمستان برای گرم نمودن خانه و محیط زندگی مورد استفاده قرار میگیرند این تجهیزات از فلز ساخته شده و رسانایی گرمایی فوق العاده ای دارند آب داغ توسط رادیاتور عبور نموده و با گرم شدن تیغه و پره محیط نیز گرم می شود استفاده از این تجهیزات در ساختمان های مسکونی در سراسر دنیا  به وفور کاربرد مورد استفاده قرار می گیرد .اما این وسیله نیز ممکن است پس از چندی از استفاده به دلیل رسوبات و جرم گرفتگی , پوسیدگی و…با مشکلاتی رو به رو شود یکی از رایج ترین این مشکلات سوراخ شدن آن است اما علت سوراخ شدن شوفاژ چیست و چگونه می توان از این پیشامد جلوگیری نمود . رادیاتور پکیج آریو خریدار شوفاژ رادیاتور شما در تهران میباشد . با بهترین قیمت شوفاژ رادیاتور دست دوم شما را خریداری میکنی.  همراه ما باشید با  :

  • علایم سوراخ شدن شوفاژ
  • رایجترین علت سوراخ شدن شوفاژ
  • بهترین راه جلوگیری از سوراخ شدن شوفاژ
  • آیا در سوراخ شدن شوفاژ جنس لوله تأثیر دارد ؟
  • قیمت چسب رادیاتور

خرید شوفاژ رادیاتور دست دوم

علایم سوراخ شدن  شوفاژ

قبل از اینکه به علت سوراخ شدن شوفاژ بپردازیم بهتر است اشاره ای به علایم و نشانه های بروز این مشکل اشاره ای کنیم از نشانه های سوراخ شدن این وسیله می توان به موارد زیر اشاره نمود .

  • سرد بودن رادیاتور
  • کاهش یافت فشار پکیج
  • بر روی رادیاتور نقاط سرد ایجاد شود
  • هوا گرفتن رادیاتور به همراه صدای سوت

آیا در سوراخ شدن شوفاژ جنس لوله تأثیر دارد ؟

یکی از مهم ترین علت سوراخ شدن شوفاژ جنس لوله است لوله های استفاده شده از جنس های مختلفی است که بدترین آنها گالوانیزه است در این صورت به فکر تعمیر نباشید و به تعویض لوله بپردازید .

رایجترین علت سوراخ شدن رادیاتور

اینکه شوفاژ سوراخ می شود می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما برخی از آنها رایج بوده و در اکثر شوفاژ ها دیده می شود مهم ترین علت سوراخ شدن رادیاتور اسید شویی غیر استاندارد آن به منظور رسوب زدایی توسط افراد نا کاربلد می باشد زیرا تجمع رسوبات در رادیاتورها پس از مدتی موجب تخریب ان می شود علت نشتی و سوراخ شدن این وسیله نیز به دلیل ایجاد ضربه شدید به رادیاتور توسط جنس نامرغوب و بی کیفیت ,پوسیدگی شوفاژ در گذار زمان  مواد شیمیایی درون لوله و یا حرارت بالا و شکستگی های بدنه شیر است .

بهترین راه  جلوگیری از سوراخ شدن رادیاتور

لوله های استفاده شده از متریال های مختلفی لوله های گالوانیزه دوام کمتری داشته و به سرعت دچار پوسیدگی می شوند بهترین لوله در لوله کشی شوفاژ لوله های پوش فیت است اما در صورت سوراخ بودن می توان از چسب مخصوص برای رفع این مکل استفاده نمود همچنین  از افراد با تجربه برای سرویس و رسوب گیری کمک بگیرید .

قیمت چسب رادیاتور

در صورتی که نشتی شوفاژ کم باشد می توان توسط چسب سوراخ رادیاتور این مشکل را بر طرف نموده و آن را تعمیر کرد این روش مقرون به صرفه بودن و متحمل هزینه اضافی نمی شوید اما در سوراخ های وسیع تر ایجاد شده در شوفاژ باید که از تعمیر کار کمک گرفت این چسب در مراکز فروش لازم ساختمانی با توجه به نوع و برند ان متفاوت می باشد .

خریدار پکیج دیواری دست دوم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *